Приказната на БХ Хамбург

Хотел БХ Хамбург со задоволство ви посакува добредојде!

Без разлика дали патувате за деловни или за задоволство, нам ни е најголема чест што ве имаме како наш гостин во нашиот хотел. Нашиот посветен тим на персонал е целосно посветен да ја направи вашата посета што е можно поудобна, релаксирачка и пријатна. За повеќе информации, ве молиме слободно Контактирајте не

Лоциран во центарот на Скопје, BH Hotel Hamburg располага со модерни соби со клима уред и телевизор со рамен екран. Хотелот располага со лоби бар, додека сите јавни простори се климатизирани.
Сите сместувачки единици имаат телевизор со рамен екран. Приватната бања располага со туш, бесплатни тоалети, фен и влечки.
Трпезаријата на хотелот служи појадок, додека најблискиот ресторан е оддалечен 50 m. Рецепцијата е отворена 24 часа на ден.
Продавници, бутици, ресторани и музеи може да се стигне со кратка прошетка. BH Hotel Hamburg нуди поглед на булеварот и Универзитетот Свети Кирил и Методиј. Музејот на уметност е оддалечен 60 метри, додека тврдината Кале може да се постигне на 200 метри.
Гостите можат да ја посетат ЗОО Скопје, на 2 километри, и да уживаат во еднодневните патувања до планината Водно, на 3 километри или кањонот Матка, со подводни пештери, на 10 километри од хотелот БХ Хамбург.
Железничката и автобуската станица се на 2 километри, додека скопскиот аеродром може да се стигне на 20 километри

Правење нешто, во вистинско време.

0
КЛУЧЕВИ НА ХОТЕЛИТЕ
0
ВКУПНО ЛУЃЕ
0
ПОСЕТИТЕЛ

reservation@hotelhamburg.mk

 

Тел.: (+389) 71 305 353
         (02) 3 214 288

Пријавување во 14:18:00 часот

Одјавување во 8:12:00 часот

mk_MKMacedonian